Roboty wyburzeniowe BROKK i HUSQUARNA

Wyburzenia i rozbiórki realizujemy za pomocą radiowo sterowanych robotów wyburzeniowych Brokk oraz Husquarna. Roboty te stanowią jedno z najbardziej zaawansowanych osiągnięć techniki wyburzeń.

Zalety stosowania robotów wyburzeniowych

Bezpieczeństwo pracy

Roboty wyburzeniowe zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz komfort podczas pracy dzięki całkowicie zdalnemu i bezprzewodowemu sterowaniu. Operator maszyny może obsługiwać urządzenie znajdując się poza jego strefą oddziaływania, z dala od rozkuwanych lub kruszonych elementów.

Ograniczenie emisji

Prace wyburzeniowe za pomocą robotów pozwalają na ograniczenie hałasu i wibracji. Elektryczne zasilanie zapewnia brak spalin.

Wysoka moc pracy

Roboty wyburzeniowe Brokk i Husquarna dzięki małym rozmiarom i wadze w zakresie 1 - 5 ton (w zależności od modelu) sprawdzają się w ograniczonej przestrzeni, gdzie nie ma dostępu ciężki sprzęt wyburzeniowy. Najważniejsze jednak, że w miejscach trudnodostępnych, gdzie dotychczas mogli pracować jedynie ludzie z narzędziami ręcznymi, roboty wyburzeniowe osiągają wydajności porównywalne z ciężkim sprzętem wyburzeniowym.

Pięciotonowy Brokk jest tak potężny jak 25-tonowa koparka, a najmniejszy Brokk o masie 500 kg wykonuje pracę o 500% szybciej niż za pomocą narzędzi ręcznych.

Szeroki zakres działania

Jednostki wyburzeniowe Brokk mają doskonały zasięg jak na tak małe urządzenia. W zależności od potrzeb mogą pracować z różnym osprzętem wyburzeniowym, w tym m. in. lekkimi młotami hydraulicznymi, głowicami frezującymi lub szczękami krusząco - tnącymi.

Przewagi robotów wyburzeniowych

Korzystamy z zaawansowanych technologicznie robotów wyburzeniowych uznanych marek Brokk i Husquarna. Ich niewątpliwymi zaletami są:

  • niezwykły zasięg i moc gwarantująca maksymalną precyzję i dokładność
  • obsługa zdalnie sterowana zwiększająca wydajność, jednocześnie chroniąc operatora przed szkodliwymi wibracjami i niebezpiecznymi pyłami oraz odłamkami
  • pomimo niewielkich rozmiarów mają ogromną moc porównywalną do kilka razy większych koparek
  • brak spalin, niski poziom hałasu, niska awaryjność
  • dzięki niewielkim wymiarom może dotrzeć w trudno dostępne miejsca
  • szeroki wybór osprzętu z możliwością szybkiej i łatwej wymiany – pozwala na dopasowanie robota do konkretnych prac
  • gąsienicowy układ jezdny pozwala na swobodne przemieszczanie po nierównym terenie, jak również poruszanie się pomiędzy kondygnacjami po schodach lub windą

Dostępne modele maszyn

Szeroka gama dostępnych maszyn, a także duży przekrój osprzętu, pozwalają na optymalne dobranie parametrów pracy do każdej realizacji.

Brokk 100

To jeden z najmniejszych robotów wyburzeniowych. Oferuje 35 % więcej mocy w porównaniu do poprzednich, tej samej wielkości, maszyn. Niska masy i wysokości maszyny ułatwiają dostęp, sterowanie i pracę w ograniczonych przestrzeniach.

Wysokość transportowa maszyny to 115 cm, a jej szerokość wynosi zaledwie 78 cm. Waga Brokka 100 z młotem hydraulicznym Atlas Copco SB152 to 1 132 kg.

Pobierz kartę produktu

Brokk 160 / 170

To robot, którego rozmiar i waga są na tyle małe, aby można było go stosować wewnątrz budynków bez dodatkowych podparć płyt stropowych (nie dot. konstrukcji osłabionych).

Wysokość transportowa maszyny to 150 cm, a jej szerokość wynosi po zsunięciu gąsienic zaledwie 78 cm. Waga Brokka 160 z młotem hydraulicznym Atlas Copco SB202 to 1 812 kg.

Pobierz kartę produktu

Brokk 260

To jeden z większych robotów wyburzeniowych, który przeznaczony jest do specjalnych prac rozbiórkowych w trudno dostępnych miejscach. Jego znakomite parametry jezdne oraz zasięg ramienia do 5 m umożliwiają realizację najtrudniejszych zadań ze skutecznością bliską wydajności o wiele większego ciężkiego sprzętu wyburzeniowego. Robot wyburzeniowy Brokk 260 dużą siłę uderzeniową łączy z wysoką precyzją sterowania i małymi rozmiarami urządzenia.

Wysokość transportowa maszyny to 153 cm, a jej szerokość wynosi 120 cm. Waga Brokka 260 z młotem hydraulicznym Atlas Copco SB302 to 3 360 kg.

Pobierz kartę produktu

Brokk 500

To jeden z największych dostępnych w Polsce robotów wyburzeniowych przeznaczonych do specjalnych prac rozbiórkowych w trudno dostępnych miejscach. Jest to maszyna o wzmocnionej konstrukcji i zwiększonym zasięgu, przy zachowanych niewielkich wymiarach. Ma znakomite parametry jezdne, a zasięg ramienia to aż 7 m. Robot wyburzeniowy Brokk 500 łączy dużą siłę uderzeniową z wysoką precyzją sterowania i małymi rozmiarami urządzenia. Układ elektryczny Brokk SmartPower™ gwarantuje moc 41 kW.

Wysokość transportowa maszyny to 179 cm, a jej szerokość wynosi 160 cm. Waga Brokka 500 z młotem hydraulicznym Atlas Copco SB702 to 5 900 kg.

Pobierz kartę produktu

Husqvarna DXR 305

Robot wyburzeniowy Husqvarna DXR 305 pomimo swoich niewielkich rozmiarów, posiada imponującą moc, jednocześnie zapewniając stabilność. Dzięki szerokości zaledwie 78 cm, Husqvarna DXR 305 jest w stanie dotrzeć nawet w trudno dostępne obszary.

Maszyna może być obsługiwana zdalnie na odległość sięgającą nawet 300 metrów. Ramię maszyny ma wysięg wynoszący aż 5 metrów i potrafi obracać się o pełne 360 stopni. Husqvarna DXR 305 to innowacyjna maszyna, która zapewnia niesamowitą wydajność i skuteczność rozbiórkach i kontrolowanych wyburzeniach.

Pobierz kartę produktu

Szczęki krusząco – tnące Darda CC520

Urządzenia Brokk 260 i 500 mogą zostać uzbrojone w szczęki krusząco - tnące Darda CC520. Parametry szczęk, mimo małych rozmiarów, są bardzo wysokie - maksymalne rozwarcie szczęk wynosi 54 cm, co przy sile kruszenia betonu 48 ton i możliwości cięcia zbrojenia o średnicy do 28mm, pozwala na demontaż większości elementów konstrukcyjnych spotykanych w budownictwie kubaturowym.

Młoty wyburzeniowe Atlas Copco / Epiroc

Lekkie młoty wyburzeniowy Atlas Copco/Epiroc montowane są jako osprzęt robotów wyburzeniowych.

Kompatybilny z Brokk 100 jest młot SB152 - dzięki stosunkowo niewielkiej sile uderzeniowej 254 J/Nm może być stosowany w miejscach, gdzie szczególną uwagę zwraca się na ograniczenie wibracji podczas prac rozbiórkowych.

Do maszyny Brokk 160 stosowany jest młot SB202 z siłą uderzeniową 406 J/Nm może być stosowany wszędzie tam, gdzie kładzie się nacisk na szybki postęp prac rozbiórkowych przy jednoczesnym ograniczeniu wibracji.

Lekki młot wyburzeniowy SB302 z siłą uderzeniową 610 J/Nm montowany jest do maszyny Brokk 260 i daje możliwość uzyskania wysokich wydajności prowadzonych prac rozbiórkowych.

Młot wyburzeniowy SB702 z liczbą uderzeń do 1 050 /min. Stosowany na maszynie Brokk 500 daje możliwość uzyskania wysokich wydajności prowadzonych prac rozbiórkowych.

Głowica frezująca

Urządzenie Brokk 160 i 260 można uzbroić również w głowicę frezującą, która stosowana jest do równania powierzchni betonowych, usuwania mleczka cementowego lub zdejmowania dowolnej grubości warstwy betonu.

Wsparcie pracy maszyn technikami diamentowymi

W przypadku remontów lub częściowej rozbiórki wybranych elementów konstrukcyjnych, przy zastosowaniu maszyn o większej sile, zaleca się przed rozpoczęciem rozkuwania oddylatowanie demontowanej części konstrukcji od części przewidzianej do dalszego użytkowania za pomocą cięcia w technice diamentowej. Takie rozwiązanie pozwala na skuteczne ograniczenie wibracji oddziałujących na pozostawianą konstrukcję.

Zobacz film:

Realizacje

Poznaj realizacje przy użyciu robota BROKK.

Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz