Rozbiórki i wyburzenia

Na czym polegają rozbiórki i wyburzenia?

Prace wyburzeniowe i rozbiórkowe polegają na demontażu obiektów budowlanych. Część prac wykonywanych jest poprzez demontaż wyłącznie wybranych elementów konstrukcyjnych obiektu, bez naruszania całej konstrukcji budynku. Wykonywane prace polegają także na usunięciu elementów pozostałych z robót geotechnicznych, przed dalszymi pracami budowlanymi. Skuwane są w takim przypadku, np. głowice pali betonowych czy korony ścian szczelinowych.

Czym się różni rozbiórka od wyburzenia?

Wyburzenia polegają na całkowitym rozmontowaniu obiektu. Nie zostają zachowane żadne elementy konstrukcyjne. Pozostałością po wyburzeniach jest wyłącznie gruz.

Rozbiórka obiektu polega na wykonaniu prac mających na celu częściowy demontaż. Rozbiórce może podlegać część obiektu lub wyłączenie elementy konstrukcyjne, np. ściany. Co ważne podczas rozbiórki wykorzystywane są delikatne metody, które pozwalają na dalsze wykorzystanie elementów.

Jaki sprzęt i technologie wykorzystywane są do przeprowadzenia rozbiórki?

Prace wykonywane są głównie za pomocą specjalistycznych robotów wyburzeniowych, które mają niewielkie rozmiary, są zdalnie sterowane. Jako uzupełnienie wykorzystywany jest także różnego rodzaju sprzęt ręczny, kliny hydrauliczne i narzędzia bazujące na technikach diamentowych.

Wybór odpowiedniej technologii i sprzętu uzależniony jest od szeregu składowych. Przy wyborze analizowany jest zakres prac, czas na ich przeprowadzenie, dokładność i precyzja, a także bezpieczeństwo wykonania.

Zakres prac przy rozbiórkach i wyburzeniach

W ramach wyburzeń i rozbiórek realizowane są między innymi poniższe prace:

  • skuwanie głowic pali
  • kucie korony ścian szczelinowych
  • rozbiórki i kucie wszystkich elementów żelbetowych, betonowych, ceglanych, kamiennych
  • rozkuwanie posadzek, zrywanie okładzin kamiennych i ceramicznych, skuwanie tynków
  • demontaż okien i drzwi
  • wyburzenia ścian nośnych i działowych
  • kompleksowe rozbiórki obiektów budowlanych: budynków w złym stanie technicznym, wielopiętrowe budynki o konstrukcjach żelbetowych, murowanych lub stalowych
  • specjalistyczne wyburzanie kominów murowanych i żelbetowych
  • prace demontażowe przy uruchomionej produkcji

Realizujemy zlecenia zarówno drobne dla klientów indywidualnych, jak również bierzemy udział w dużych projektach o strategicznym znaczeniu krajowym.

Realizacje

Realizujemy szereg prac z zakresu wyburzeń i rozbiórek. Wiele z rozbiórek realizujemy w Warszawie i całym województwie mazowieckim, ale mamy realizacje na terenie całej Polski. Jako firma wyburzeniowa wykorzystujemy zaawansowane narzędzia w postaci specjalistycznych robotów wyburzeniowych, dysponujemy także ręcznymi młotami, a także narzędziami diamentowymi, które niejednokrotnie wspomagają proces kontrolowanego wyburzania.

Usługi wyburzeniowe świadczymy już od prawie 20 lat, co pozwala nam zagwarantować wysoką jakość naszych prac.

Zobacz Nasze realizacje | Skontaktuj się z nami: biuro@konkret.info.pl

Profesjonalne rozbiórki i wyburzenia - usługi budowlane na najwyższym poziomie

Realizacje

Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz