Cięcie i wiercenie diamentowe

Na czym polegają techniki diamentowe?

Techniki diamentowe to sposób wykonania prac za pomocą narzędzi z elementami diamentowymi. Diament jest najtwardszą znaną substancją występującą na Ziemi, dlatego jego parametry idealnie sprawdzają się przy pracach budowlanych, które wymagają precyzji.

Narzędzia diamentowe (tarcze, liny, wiertła) wykonują bardzo dokładne cięcia we wszelkich materiałach budowlanych. Możliwe zastosowanie tej technologii do takich materiałów, jak beton, żelbet, asfalt czy konstrukcje murowane, pozwala na szeroki zakres prac.

Realizacje z wykorzystaniem narzędzi diamentowych

Realizujemy wszelkie prace budowlane, w których konieczne jest zastosowanie technik diamentowych. Do prac wykorzystujemy piły z tarczami lub linami diamentowymi oraz koronkowe wiertła diamentowe. Dysponujemy piłami ściennymi, jezdnymi oraz ręcznymi przecinarkami.

Cięcie techniką diamentową

Wykonujemy wycinanie otworów o dowolnych kształtach w ścianach, stropach i innych elementach konstrukcji.

Realizujemy następujące rodzaje cięć:

 • do grubości 730 mm jednostronnie przy użyciu pił ściennych (cięcie betonu, żelbetu, murów ceglanych i konstrukcji z materiałów ceramicznych, itp.)
 • do grubości 500 mm przy użyciu pił jezdnych (cięcie posadzek, asfaltu, stropów, płyt drogowych)
 • do grubości 120 mm jednostronnie przy użyciu ręcznych przecinarek (wycinanie i poszerzanie otworów drzwiowych i okiennych, nacinanie bruzd itp.)
 • nieograniczone grubości przy użyciu pił linowych

Wiercenie techniką diamentową

Za pomocą technik diamentowych wiercimy otwory średnicach od 10 mm do 1 200 mm w pionie i poziomie, pod dowolnym kątem i na dowolnej wysokości. Otwory wykonywane są na dowolną głębokość w betonie, żelbecie, cegle, kamieniu i innych materiałach budowlanych w sposób bezpyłowy.

Gładka powierzchnia odwiertu wykonanego techniką diamentową jest łatwą do późniejszego uszczelnienia. Dlatego wykorzystuje się tę metodę do wykonywania przepustów w przegrodach wewnętrznych, które wymagają późniejszego uszczelnienia.

Zalety stosowania metod diamentowych

Wiercenie i cięcie w betonie za pomocą technik diamentowych jest szybkie, precyzyjne i bezpyłowe. Wiertła uzbrojone w diamentowe segmenty koronkowe bez przeszkód pokonują beton zbrojony, kamień, cegłę oraz inne materiały budowlane. Technika diamentowa umożliwia wiercenie pod dowolnym kątem, a otrzymane otwory mają zgodne z założonymi wymiarami krawędzie - równe i niewymagające dodatkowej obróbki.

Jakie korzyści daje stosowanie technik diamentowych? To przede wszystkim:

 • stabilność konstrukcji, ze względu na brak drgań
 • precyzyjne wykonanie – gładkie powierzchnie, równe krawędzie
 • bezpieczeństwo prac przez niski poziom hałasu i zapylenia (w przypadku cięcia na mokro)
 • szerokie zastosowanie dzięki możliwości wykonania różnorodnych średnic i kształtów otworów oraz głębokości cięcia, wycinania pod dowolnym kątem, we wszelkiego rodzaju materiałach budowlanych

Możliwe zastosowanie technik diamentowych:

 • otwory technologiczne stosowane w technikach wod-kan i wentylacyjnych
 • przepusty w przegrodach zewnętrznych
 • roboty demontażowe, rozbiórkowe, wyburzeniowe
 • wycinanie otworów pod okna i drzwi
 • cięcie posadzek, stropów, belek, fundamentów

Rodzaje wykorzystywanego sprzętu diamentowego:

 • piła linowa diamentowa – daje szerokie zastosowanie cięcia we wszystkich materiałach budowlanych o każdej grubości, także mocno zbrojonych. Prace wykonane za pomocą liny diamentowej charakteryzują się bardzo dużą precyzją wykonania
 • piły diamentowe (ścienne lub jezdne) – zwykle stosowane są do wycinania ścian, posadzek i stropów, wycinane są za ich pomocą otwory pod okna i drzwi

Czytaj więcej o technologii diamentowego cięcia i wiercenia

.

Realizacje

Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz
Zobacz