Wybierz język:
Profesjonalne i szybkie rozbiórki

Wiercenie otworów

Firma KONKRET wykonuje wiercenie w technikach diamentowych otworów o średnicach od 10mm do 1000mm w pionie, poziomie, pod dowolnym kątem i na dowolnej wysokości.

Wiercimy otwory na dowolną głębokość w betonie, żelbecie, cegle, kamieniu i innych materiałach budowlanych.

Konwencjonalne metody wykonywania otworów wymagają dużego nakładu pracy, postępy prac są powolne, generują dużo hałasu oraz pyłu co wyklucza tego typu technikę na etapie prac wykończeniowych. W przypadku wykonywania otworów w betonie zbrojonym (wiercenie w betonie zbrojonym) dochodzi również konieczność wycinania stali zbrojeniowej, co dodatkowo wydłuża i komplikuje prace. Przy tych wszystkich niedogodnościach efekty konwencjonalnych prac nie są najlepsze: otwory mają nieprecyzyjne wymiary, krawędzie są nieregularne w wyniku kruszenia się betonu, wibracje powstające podczas prac powodują mikropęknięcia betonu co bardzo obniża jego wytrzymałość.

Zastosowanie wiercenia w technice diamentowej eliminuje wszystkie te problemy. Wiercenie jest szybkie, precyzyjne, bezpyłowe, bezudarowe. Wiertła uzbrojone w diamentowe segmenty koronkowe bez przeszkód pokonują beton zbrojony, kamień, cegłę oraz inne materiały budowlane. Technika diamentowa umożliwia wiercenie pod dowolnym kątem, a otrzymane otwory maja zgodne z założonymi wymiarami krawędzie - równe i nie wymagające dodatkowej obróbki. Otwory wiercone w technikach diamentowych szczególnie przydatne są w przypadku konieczności wykonania przepustów w przegrodach zewnętrznych z uwagi na gładką powierzchnię odwiertu - łatwą do późniejszego uszczelnienia

Realizacje

Powrót